Më mbaj mend (për 1 muaj)

Si I Kalova Pushimet Dimërore

Ky pushim dimërorë ishte i mrekullueshëm. Kur dola jashtë shikova fëmijët që po luanin me topa nore por në vend se të luaja me ta une zgjodha te shikojë tokën të mbuluar me petkun e tij të bardhë. Por në zemër më diçka më mungonte dhe e dija se mungesa ime ishin shokët,shoqet dhe mësuesja. Kur e ndjeva mungesën shkoja të shikoja punimet që i kisha bërë në klasë. Kur kuptova se ishte 12 Janari ishte gëzimi më i madh i jetës sime. Viti 2020 është një vit i madh për mua sepse fillon gjysmëvjetori i dytë. Por sot fillova nje gjysëmvjetor të ri dhe shpresoj se çdo fëmijë do të ketë suksese këtë gjysmëvjetor të ri.

- ese nga Olta Spahiu


- Poezia u dërgua nga Olta Spahiu 🦄 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  5

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet