Më mbaj mend (për 1 muaj)

Olti Curri

Olti Curri
  • Vendlindja:
  • Durrës 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  138

Olti Curri është autor këngësh shumë i njohur. Olti Curri nuk është vetëm një autor i teksteve të këngëve, por edhe moderator në TopAlbaniaRadio dhe opinionist. Ka lindur në Durrës dhe jeton në Tiranë.
Duket se gjen fjalët perfekte për baladat. Tekstet e tij, të sjellë në zëra të mrekullushëm të këngëtareve tona, janë bërë hite për zemrat e lënduara, për zemrat e dashuruara, për ato të rigjetura, të rilindura. E gjitha kjo është falë punës, por edhe falë intuitës që ai ka si nje konsumator dhe kritik i pamëshirshëm i punëve të tij. Olti thotë se për tekstet që bën, frymëzohet më shumë nga filmat neo-realistë ku gjithçka është e drejtpërdrejtë, pa ëmbëlsira fallco.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjeraLajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Olti Curri »

Komente 0