Më mbaj mend (për 1 muaj)

Omerta - Hustlin Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Hustlin" kënduar nga Omerta.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

BimBimma - Hustlin

BimBimma:
Gjinja n'venin tem kejt kan' qef me u kon REAL BOSS
Tash hajn mut, thojn: "E ka marr kangën prej RICK ROSS"
Se dinë qe i prej shum let se jom si thikë i mreht
Si thojn për mu:"U hek", une kthena apet
Njerzt e mi jon munu me m'mshelë, tu m'lajmru për dellë
Mos m'vet qysh jom nxerrë, Se njeri i fortë gjith u nxerrë
I kqyri punt' e mia, kurr nuk um intereson për tjerë
Sa për mu, k'ejt ren mujn me shku lirisht mu vjerrë
Pom m'vjen inati që njoh plot po nuk e kom asni shoq
Nuk kom mujt me gjetë asnjo ëe kurr nuk m'len n'lloq
Mir thojn' pleqt:Bonu besnik, po' besë KURRË mos nxin !
Se ku i joti t'shtin', qaty vet' kurr nuk hin
N'kit jetë, pa u djegë, s'paska shansa me u pjekë
S'ki qare pa u leq'! Kush m'ka tiq' ka mu tegj !!!

Mc. Kresha:
Un' boj hustlin' hustlin, rritma basin basin
Dajt' përmas pom njekin, un' pe shkeli gasin gasin
Po fluturoj me 4 rrota, Rep po boj s'po m'han kari për nota...
U mushë plot bota, me pot bota (kishe dosta)
Repera t'dopt, me rima plot t'kota
I vrej' kripat, tu u mun'u me m'kapë me mi qi tripat
Un' jom ktu përgjithmonë, ju jeni kaluse si gripat
Zhdukën llinkat, se na i dina trikat...
Kur dalim' na te bina, meniher' na gjuhën qikat
Ju metni durë kryq, s'ka akuzë, s'ka gjyq
Un' jom grof, si Drakulla vi e t'vjerri n'kryq
Sytë e kuq, se jom i kyqt, sjom i huqt, po jom i flliqt
Jom REAL deri n'asht, e nuk jom SNITCH...
I'm about that green, lirisht thirrëm Grinch...

BimBimma:
Xhelozat, xhelozojn' sa her' je mirë me bizznis
Llaken p'i inati me bo me t'pa tu gra Benz'es
Dhipin ma t'mirë afër veti, s'boj punë me BITCHES
Pa havera afër veti se kom t'boj me SNITCHES
Qaj guxh' kari që ka hapë gojë, e ka punën FINISHED
I metë n'jogë tyta e hekrit prek 15 INCHES
Hetimet vazhdojnë, e spo du mu bo specifik
Metët pa gjurmë, se pa zhurmë, gjuhët n'pacifik
Metësh pa tekst, nëse nuk m'jep sado pak respekt
Kreshën mrapa shpine, Prishtina-Mitrovica CONNECT
Ruju po rrshet, bole po shet, se n'qdo aspekt, je i dekt
P'i qelije, drejt lirije, tash jom komplet ma i sert
Nuk t'preki me dorë, boj me gisht, ti t'nesërmen je i therrt
Pa kurfar' fakti munësh me m'dyshu sa her' m'sheh n'koncert...

T.I. - Hustlin

(Feat. Governor)[Governor]
Hustlin... out here...

[Chorus: Governor]
I'm out here, hustlin
I'm just thinkin 'bout gettin back home to you babe
I'm out here, hustlin
You see that's how I'm able to send that little money to you
Hustlin - let's get more freedom
in my future, so we can ball (out here)
So we can sip champagne, and puff that mary jane
And you can fly first class on an airplane

[T.I.]
Jeah, ay, let's go man
I remember comin up, used to hate to get on the bus
Dreams of gettin paid and makin the big bucks
Started to get a little then couldn't get enough
Let me in, I'ma win nigga I don't give a f*ck
The environment sucks but the bread ain't bad
The broads, don't f*ck 'em all but the head ain't bad
I'm young, rich and legit; think the Feds ain't mad?
Haters are sick of the Six, so scared of the scad
Dag, damn nigga ya ain't have to brag
This'll never pay, remember when you said that bad?
The nigga still thinkin I blew up so fast
J. Geter, remember when you put up yo' last?
This for my nig*az tryin to flip yo' cash
'fore the Feds can get a chance to clip yo' ass
Get a lot of powder in a Ziplock bag
Wrist full of rubber bands, 40-cal's in the dash

[Chorus]

[T.I.]
Yo ay, ay, let me holla at 'em Gov'..
I know some people love me to death and there's some that can't stand me
Cause I got a big-ass crib in Miami (what else?)
Another out in Cali, backyard so sandy (okay)
And most broads find it hard to understand me
But the same attitude that make crews goddamn me
is the same ones that got me lookin cool at the Grammy's
Haters wanna damage me but King you'll never be
Shawty holla at me when you get your first felony
Then holla at me when you've been on Dave Letterman
Say they never seen a real nigga so elegant
Lames wanna hear that real shit and I'm tellin it
Trained the game to be sold and I'm sellin it
Chasin a Honda mil', that bullshit is irrelevant
We can race if you wanna, I bet on me and you'll never win
Simply cause a loser's somethin I've never been
If you doubt now holla back at 2007 then

[Chorus]

[Governor]
Hustlin... out here...
Hustlin... out here... [echoes]


Publikimi: 27/10/2010Më Shumë Këngë Nga Omerta:


Komente mbi këtë këngëOmerta - Hustlin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hustlin".
3. Video është e këngës "Hustlin", por nuk këndohet nga Omerta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.