One Direction

Stockholm Syndrome ➡ Sindroma E Stokholmit

 Anglisht ➡  Shqip
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Lorena Vrapi


Stockholm Syndrome

[Harry:]
Who’s that shadow holding me hostage?
I’ve been here for days
Who’s this whisper telling me that I’m never gonna get away?

[Zayn:]
I know they’ll be coming to find me soon
But I fear I’m getting used to
Being held by you

[Chorus:]
Oh, baby, look what you’ve done to me
Oh, baby, look what you’ve done now
Oh, baby, I’ll never leave if you keep holding me this way, oh o-oh
Oh, baby, look what you’ve done to me
Oh, baby, you’ve got me tied down
Oh, baby, I’ll never leave if you keep holding me this way, oh o-oh

[Louis:]
Who’s this man that’s holding your hand
And talking ‘bout your eyes?
Used to sing about being free but now he’s changed his mind

[Niall:]
I know they’ll be coming to find me soon
But my Stockholm syndrome is in your room
Yeah, I fell for you!

[Chorus:]
Oh, baby, look what you’ve done to me
Oh, baby, look what you’ve done now
Oh, baby, I’ll never leave if you keep holding me this way, oh o-oh
Oh, baby, look what you’ve done to me
Oh, baby, you’ve got me tied down
Oh, baby, I’ll never leave if you keep holding me this way, oh o-oh

[Liam:]
All my life I’ve been on my own
I use a light to guide me home
But now together we're alone
And there's no other place I'd ever wanna go

Baby, look what you’ve done
(look what you’ve done to me)

[Chorus:]
Oh, baby, look what you’ve done to me
Oh, baby, look what you’ve done now
Oh, baby, I’ll never leave if you keep holding me this way, oh o-oh
Oh, baby, look what you’ve done to me
Oh, baby, you’ve got me tied down
Oh, baby, I’ll never leave if you keep holding me this way, oh o-oh


Sindroma E Stokholmit

(Harry)
Kush eshte ajo hije qe me mban peng
Kam qene ketu per shume dite
kush eshte ky qe me peshperin duke me thene se nuk do te largohem kurre qe ketu

(Zayn)
E di qe ata do te vine e do me gjejne seshpejti
Por kam frike se po te perdor
per te qendruar me ty

(Kori)
oh,zemer, shiko cfare me bere
oh,zemer shiko cfare bere tani
oh ,zemer ,nuk do te largohem kurre nese ti me perqafon ne kete menyre oh
o-oh

(Luois)
kush eshte ai burre qe po te perkedhel doren
dhe po flet per syte e ty?
provon te kendoj rreth te qenit i lire por tani po nderron mendjen

(Niall)
E di qe ata do te vine te me gjejne seshpejti
Por sindroma ime e Stkholmit shte ne dhomen tende
po,ndjej per ty

(Kori)
oh,zemer, shiko cfare me bere
oh,zemer shiko cfare bere tani
oh ,zemer ,nuk do te largohem kurre nese ti me perqafon ne kete menyre oh
o-oh
oh,zemer, shiko cfare me bere
oh,zemer ti do te me ulesh poshte
oh ,zemer ,nuk do te largohem kurre nese ti me perqafon ne kete menyre oh
o-oh

(Liam)
gjithe jeten timekam qene vetvetja
kam perdorur nje drite per te me drejtuar drejt shtepise
por bashke tani jami vetem
Dhe nuk ka me asnje vend ku dua te shkoj

zemer,shiko cfare me bere
(shiko cfare bere tani)

(Kori)
oh,zemer, shiko cfare me bere
oh,zemer shiko cfare bere tani
oh ,zemer ,nuk do te largohem kurre nese ti me perqafon ne kete menyre oh
o-oh
oh,zemer, shiko cfare me bere
oh,zemer ti do te me ulesh poshte
oh ,zemer ,nuk do te largohem kurre nese ti me perqafon ne kete menyre oh
o-oh

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019