A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
One Direction

Act My Age ➡ Te Tregoj Moshen Time

 Anglisht ➡  Shqip
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Lorena Vrapi


Act My Age

One, two, three, four

When I'm fat and old and my kids think I'm a joke
'Cause I move a little slow when I dance
I can count on you after all that we've been through
'Cause I know that you'll always understand

I won't act my age, no, I won't act my age
No, I'll still feel the same around you
Hey!

When I'm fat and old and my kids think I'm a joke
'Cause the stories that I told, I tell again and again
I can count on you after all we got up to
'Cause I know that you truly understand

I won't act my age, no, I won't act my age
No, I'll still feel the same around you
I won't act my age, no, I won't act my age
No, I'll still feel the same and you will, too
Hey!

When I can hardly walk and my hair is falling out
We'll still stay up 'til morning
We'll throw the after-party, oh, yeah, oh, yeah

I won't act my age, no, I won't act my age
No, I'll still feel the same around you
I won't act my age, no, I won't act my age
No, I'll still feel the same and you will, too
Hey!


Te Tregoj Moshen Time

Nje,dy,tre,kater

kur jam i shendoshe dhe i vjeter dhe femijet e mi mendojne se jam nje asgje
sepse leviz pak me ngadale kur kercej
ti s'mund te me llogaritesh ashtu sic mendojne gjithe te tjeret
Sepse e di qe ti do te me kuptosh gjithmone

nuk dua ta tregoj moshen time,jo,nuk dua te tregoje moshen time
jo,vazhdoj te ndihem akoma njesoj rreth teje
hej!

kur jam i shendoshe dhe i vjeter dhe femijet e mi mendojne se jam nje asgje
sepse historite qe tregoj ,i tregoj perseri e perseri
ti s'mund te me llogaritesh ashtu sic mendojne gjithe te tjeret
Sepse e di qe ti do te me kuptosh vertet.

nuk dua ta tregoj moshen time,jo,nuk dua te tregoje moshen time
jo,vazhdoj te ndihem akoma njesoj rreth teje
nuk dua ta tregoj moshen time,jo,nuk dua te tregoje moshen time
jo,vazhdoj te ndihem akoma njesoj rreth teje
hej!

kur te eci me veshtiresi dhe floket te me bien
ne do te qendrojme zgjuar deri ne mengjes
do ti kalojme pas festat oh,jeh,oh,jeh


nuk dua ta tregoj moshen time,jo,nuk dua te tregoje moshen time
jo,vazhdoj te ndihem akoma njesoj rreth teje
nuk dua ta tregoj moshen time,jo,nuk dua te tregoje moshen time
jo,vazhdoj te ndihem akoma njesoj rreth teje
hej!

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019