One Direction

Don't Forget Where You Belong ➡ Mos Harro Kujt I Perket

 Anglisht ➡  Shqip
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Lorena Vrapi


Don't Forget Where You Belong

Been a lot of places.
I've been all around the world.
Seen a lot of faces.
Never knowing where I was.

On the horizon.
Oh, well, I know, I know, I know, I know the sun will be rising
Back home.

Living out of cases,
Packing up and taking off.
Made a lot of changes
But not forgetting who I was.

On the horizon.
Oh, well, I know, I know, I know, I know the moon will be rising
Back home.

Don't forget where you belong–home.
Don't forget where you belong–home.
If you ever feel alone–don't.
You were never on your own.
And the proof is in this song.

I've been away for ages
But I've got everything I need.
I'm flicking through the pages.
I've written in my memory.

I feel like I'm dreaming.
Oh, so I know, I know, I know, I know that I'm never leaving.
No, I won't go.

Don't forget where you belong–home.
Don't forget where you belong–home.
If you ever feel alone–don't.
You were never on your own.
And the proof is in this song.

Lights off when they should be on.
Even stars in the skies, they're wrong.
Short days when the nights are long
When I think of the things I've done
Don't matter how far I've gone–
I'm always feeling at home.
Oh.

Don't forget where you belong–home.
Don't forget where you belong (don't forget it)–home.
If you ever feel alone–don't.
You were never on your own.
Never, never, never.

Don't forget where you belong–home.
Don't forget where you belong (don't forget it)–home.
If you ever feel alone–don't.
You were never on your own (you were never).
And the proof is in this song.

Home.
Don't forget it.
Home.
If you ever feel alone–don't.
You were never on your own (you were never).
And the proof is in this song.

Never forget it.
This song.
Don't forget it!
No, I never forget it.
This song.
You were never...


Mos Harro Kujt I Perket

Ne shume vende
Kam qene rreth botes
Shume fytyra
duke mos e ditur kurre ku isha

Ne horizont
oh mire,e di,e di, e di,e di dielli do te ndricoje
qe te kthehem ne shtepi

te jetosh larg rreziqeve
te paketosh dhe te behesh gati
te besh shume ndryshime
por te mos harroj se kush jam

Ne horizont
oh,mire,e di,e di,e di,e di se hena do te ndricoje
qe te kthehem ne shtepi

Mos harro kujt i perket-shtepi
Mos harro kujt i perket-shtepi
ne qofte se ndonjehere do te ndihesh vetem-mos
nuk do te jash vetvetja
Dhe deshmia eshte ne kete kenge.

Kam qene larg qe i ri
Por kam pasur cdo gje qe me eshte nevojitur
kam luajtur me faqet
I kam shkruajtur ne memorjen time

Ndihem sikur po enderroj
oh keshtu qe e di,e di,e di,e di qe nuk do te largohem kurre
Jo,nuk do te shkoj

Mos harro kujt i perket-shtepi
Mos harro kujt i perket-shtepi
ne qofte se ndonjehere do te ndihesh vetem-mos
nuk do te jash vetvetja
Dhe deshmia eshte ne kete kenge.

dritat fiken kur duhen ndezur
madje edhe yjet ne qiell jane gabim
ditet e shkurtra kurse netet jane te gjata
kur mendoj per gjerat nxjerr perfundimin se
nuk shqetesohem sa larg kam shkuar
gjithmone ndihem si ne shtepi
0h

mos harro kujt i perket-shtepi
mos harro kujt i perket(mos harro)-shtepi
ne qofte se do te ndihesh ndonjehere vetem-mos
kurr nuk do te jesh vetvetja
kurre,kurre,kurre

mos harro kujt i perket-shtepi
mos harro kujt i perket(mos harro)-shtepi
ne qofte se do te ndihesh ndonjehere vetem-mos
kurr nuk do te jesh vetvetja(kurre vetvetja)
dhe deshmia eshte ne kete kenge

shtepi
mos e harro kurre
shtepi
ne qofte se do te ndihesh ndonjehere vetem-mos
kurr nuk do te jesh vetvetja(kurre vetvetja)
dhe deshmia eshte ne kete kenge

mos e harro kurre
kete kenge
mos e harro
jo,une kurr nuk do e harroj
kete kenge
dhe ti kurre

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019