A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
One Direction

Perfect ➡ I Persosur

 Anglisht ➡  Shqip
Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  12

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Amir Makolli


Perfect

I might never be your knight in shining armor
I might never be the one you take home to mother
And I might never be the one who brings you flowers
But I can be the one, be the one tonight

When I first saw you
From across the room
I could tell that you were curious, oh, yeah
Girl, I hope you’re sure
What you're looking for
'Cause I'm not good at making promises

But if you like causing trouble up in hotel rooms
And if you like having secret little rendezvous
If you like to do the things you know that we shouldn’t do
Baby, I'm perfect
Baby, I'm perfect for you
And if you like midnight driving with the windows down
And if you like going places we can’t even pronounce
If you like to do whatever you've been dreaming about
Baby, you're perfect
Baby, you're perfect
So let's start right now

I might never be the hand you put your heart in
Or the arms that hold you any time you want them
But that don’t mean that we can’t live here in the moment
'Cause I can be the one you love from time to time

When I first saw you
From across the room
I could tell that you were curious, oh, yeah
Girl, I hope you’re sure
What you're looking for
'Cause I'm not good at making promises

But if you like causing trouble up in hotel rooms
And if you like having secret little rendezvous
If you like to do the things you know that we shouldn’t do
Baby, I'm perfect
Baby, I'm perfect for you
And if you like midnight driving with the windows down
And if you like going places we can’t even pronounce
If you like to do whatever you've been dreaming about
Baby, you're perfect
Baby, you're perfect
So let's start right now

And if you like cameras flashing every time we go out, oh, yeah
And if you're looking for someone to write your breakup songs about
Baby, I'm perfect
Baby, we're perfect

If you like causing trouble up in hotel rooms
And if you like having secret little rendezvous
If you like to do the things you know that we shouldn’t do
Baby, I'm perfect
Baby, I'm perfect for you
And if you like midnight driving with the windows down
And if you like going places we can’t even pronounce
If you like to do whatever you've been dreaming about
Baby, you're perfect
Baby, you're perfect
So let's start right now


I Persosur

Louis Tomlinson:
Un mund te mos jem kurr kaloresi yt ne veshje te argjendta
Un mund te mos jem kurr ai qe ti mund ta dergosh ne shtepi tek mamaja
Un mund te mos jem kurr ai qe qe te sjell lule
Por mund te jem nje, dhe i pari sonte

Liam Payne:
Kur te pash per here te pare
Nga qoshja e dhomes
Mund te them se ishe kurioze, o po
Vajze, shpresoj se je e sigurt
Ne ate qe po e kerkon
Sepse nuk jam edhe aq i mire ne te dhenit premtime

Harry Styles: (ref)
Por nese ti do te shkaktosh telashe ne dhomat e hoteleve
Dhe nese do qe te kemi takime te vogla te fshehta
Dhe nese do te bejme gjerat qe e di se nuk duhet ti bejme
Bejbi, Jam i persosur
Bejbi, Jam i persosur per ty

Dhe nese ti do vozitje ne mesnate me dritaret hapur
dhe nese do te shkojme ne vendet qe nuk mundemi as ti theksojme
nese do te besh qfaredo qe ke qene duke enderruar
Bejbi, je e persosur
Bejbe, je e persosur
Pra le te fillojme qe tani.

Niall Horan:
Un mund kurr te mos jem dora ku ti e vendos zemren tende
Ose krahet te cilet te mbajne kurdo qe do ti
Por kjo sdo te thote qe ne nuk mund te jetojme ketu tani ne kete moment
Sepse un mund te jem ai qe ke dashur ne qdo kohe

Liam Payne:
Kur te pash per here te pare
Nga qoshi i dhomes
Mund te them se ishe kurioze, oh yea
Vajze, shpresoj se je e sigurt
Ne ate qe po e kerkon
Sepse nuk jam edhe aq i mire ne te dhenit premtime


Harry Styles: (ref)
Por nese ti do te shkaktosh telashe ne dhomat e hoteleve
Dhe nese do qe te kemi takime te vogla te fshehta
Dhe nese do te bejme gjerat qe e di se nuk duhet ti bejme
Bejbi, Jam i persosur
Bejbi, Jam i persosur per ty

Dhe nese ti do vozitje ne mesnate me dritaret hapur
dhe nese do te shkojme ne vendet qe nuk mundemi as ti theksojme
nese do te besh qfaredo qe ke qene duke enderruar
Bejbi, je e persosur
Bejbe, je e persosur
Pra le te fillojme qe tani.

Harry Styles: (dedikuar Taylor Swift)
Dhe nese ty te pelqejne dritat e kamerave qdo here qe dalim bashke, oh yeah
Dhe nese je duke kerkuar per dike qe te shkruash kenget e ndarjes
Bejbi, Jam i persosur
Bejbi, Jemi te persosur

Harry Styles: (ref)
Por nese ti do te shkaktosh telashe ne dhomat e hoteleve
Dhe nese do qe te kemi takime te vogla te fshehta
Dhe nese do te bejme gjerat qe e di se nuk duhet ti bejme
Bejbi, Jam i persosur
Bejbi, Jam i persosur per ty

Dhe nese ti do vozitje ne mesnate me dritaret hapur
dhe nese do te shkojme ne vendet qe nuk mundemi as ti theksojme
nese do te besh qfaredo qe ke qene duke enderruar
Bejbi, je e persosur
Bejbe, je e persosur
Pra le te fillojme qe tani.

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019