A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
One Direction

History ➡ Histori

 Anglisht ➡  Shqip
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Loreta Vrapi


History

You gotta help me, I'm losing my mind
Keep getting the feeling you wanna leave this all behind
Thought we were going strong
I thought we were holding on
Aren't we?

No they don't teach you this in school
Now my heart's breaking and I don't know what to do
Thought we were going strong
Thought we were holding on
Aren't we?

You and me got a whole lot of history
We could be the greatest team that the world has ever seen
You and me got a whole lot of history
So don't let it go, we can make some more, we can live forever


All of the rumours, all of the fights
But we always find a way to make it out alive
Thought we were going strong
Thought we were holding on
Aren't we?

You and me got a whole lot of history
We could be the greatest team that the world has ever seen
You and me got a whole lot of history
So don't let it go, we can make some more, we can live forever

Minibars, expensive cars, hotel rooms, and new tattoos, good champagne, and private planes
But they don't mean anything
Cause' the truth is out, I realised that without you here life is just a lie
This is not the end
This is not the end
We can make it you know it, you know

You and me got a whole lot of history
We could be the greatest team that the world has ever seen
You and me got a whole lot of history
So don't let it go, we can make some more, we can live forever

You and me got a whole lot of history
We could be the greatest team that the world has ever seen
You and me got a whole lot of history
So don't let it go, we can make some more, we can live forever

So don't let me go
So don't let me go
We can live forever
Baby don't you know
Baby don't you know
We can live forever


Histori

do te me ndihmosh po luaj mendsh
duke jetuar ndjenjen qe ti do ti lesh te gjitha pas
mendova se do te ishim te forte
mendova se do te vazhdonim me
apo jo?

jo ata nuk na e mesuan kete ne shkolle
tani zemra po me thyhet dhe nuk e di c''te bej
mendova se do te ishim te forte
mendova se do te vazhdonim me
apo jo?

ti dhe une kemi gjithe kete histori
ne mund te ishim grupi me i mire qe bota ka pare
ti dhe une kemi gjithe kete histori
keshtu qe mos e ler,se ne mund te bejme me shume,
ne mund te jetojme pergjithmone

minibare,makina te shtrenjta,
dhoma hoteli,dhe tatuazhe te rinj
shampanje e mire dhe aeroplane private
por ato nuk do te thone asgje
sepse e verteta duket,e kuptova se jeta pa ty eshte thjeshte nje genjshter
ky nuk eshte fundi
ky nuk eshte fundi
ne mund ta bejme ti e di ,ti e di

ti dhe une kemi gjithe kete histori
ne mund te ishim grupi me i mire qe bota ka pare
ti dhe une kemi gjithe kete histori
keshtu qe mos me ler, se ne mund te bejme me shume,
ne mund te jetojme pergjithmone

ti dhe une kemi gjithe kete histori
ne mund te ishim grupi me i mire qe bota ka pare
ti dhe une kemi gjithe kete histori
keshtu qe mos e ler,se ne mund te bejme me shume,ne mund te jetojme
pergjithmone

keshtu qe mos me ler te shkoje
keshtu qe mos me ler te shkoje
mund te jetojme pergjithmone
zemer ti nuk e di
zemer ti nuk e di
ne mund te jetojme pergjithone

Edit Translation




Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019