A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
One Direction

More Than This ➡ Me Shum Se Kaq

 Anglisht ➡  Shqip
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  15

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Fluutraa


More Than This

(LIAM)
I'm broken, do you hear me
I am blinded, but you are everything I see
I'm dancing, alone
I'm praying, that your heart will just turn around

And as I walk up to your door
My head turns to face the floor
Cause I can't look you in the eyes and say

(HARRY)
When he opens his arms and holds you close tonight
It just won't feel right
Cause I can love you more than this
Yeah
When he lays you down, I might just die inside
It just don't feel right
Cause I could love you more than this
Can love you more than this

(NIALL)
If I'm louder, would you see me
Would you lay down in my arms and rescue me
Cause we are the same
You save me
When you leave it's gone again

(LOUIS)
Then I see you on the street
In his arms, I get weak
My body fails, I'm on my knees
Prayin'

(HARRY)
When he opens his arms and holds you close tonight
It just won't feel right
Cause I can love you more than this
Yeah
When he lays you down, I might just die inside
It just don't feel right
Cause I could love you more than this
Yeah

(ZAYN)
I never had the words to say
But now I'm asking you to stay
For a little while inside my arms
And as you close your eyes tonight
I pray that you will see the light
That's shining from the stars above

(LIAM)
When he opens his arms and holds you close tonight
It just won't feel right
Cause I can love you more than this
Cause I can love you more than this
(HARRY)
When he lays you down, I might just die inside
It just don't feel right
Cause I could love you more than this
Yeah

When he opens his arms and holds you close tonight
It just won't feel right
Cause I can love you more than this
Yeah
When he lays you down, I might just die inside
It just don't feel right
Cause I could love you more than this

(LIAM)
Could love you more than this


Me Shum Se Kaq

(Liam)
Jam i thyer,a me degjon
jam i verber,por ti je gjithqka qe shoh
jam duke kercyer,i vetem
jam duke u lutur,qe zemra jote do te me kthehet.
Dhe derisa eci drejt deres tende
koka ime ulet posht
sepse s'mund te te shikoj ne sy dhe te te them.

(HARRY)
Kur ai hap krahet e tij dhe te mban afer sonte
thjesht nuk ndjehem mir
sepse un mund te te dua me shum se kaq
kur ai te ul posht,un mund vetem te vdes brenda
thjesht nuk ndihem mir
sepse un mund te te dua me shum se kaq
mund te te dua me shum se kaq.

(Niall)
Nese jam me i zhurmshem,a do me shihje
a do te uleshe ne krahet e mi dhe te me shpetoje
sepse ne jemi te njejt
ti me shpetove mua
kur ti iken ik serish.

(Louis)
Pastaj te shoh ne rrug
ne krahet e tij,un dobsohem
trupi im deshton,jam ne kembet e mia
duke u lutur.

(HARRY)
Kur ai hap krahet e tij...

(Zayn)
Kur nuk kam pasur fjal te te them
por tani po te kerkoj te qendrosh
edhe pak ne krahet e mi
dhe derisa ti i mbyll syt sonte
un lutem qe ti te shohesh driten
qe po ndriqon nga yjet lart.

(Liam)
Kur ai hap krahet e tij...

(HARRY)
Kur ai te ul posht...

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019