One Direction

What Makes You Beautiful ➡ Qfar Te Ben Te Bukur

 Anglisht ➡  Shqip
Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  10

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Fluutraa


What Makes You Beautiful

You're insecure

Don't know what for

You're turning heads

When you walk through the do-o-or

Don't need make up

To cover up

Being the way that you are is en-o-ough

Everyone else in the room can see it

Everyone else but you

Baby you light up my world like nobody else

The way that you flip your hair gets me overwhelmed

But when you smile at the ground it ain't hard to tell

You don't know oh oh

You don't know you're beautiful

If only you saw what I can see

You'll understand why I want you so desperately

Right now I'm looking at you and I can't believe

You don't know oh oh

You don't know you're beautiful

Oh oh

That's what makes you beautiful

So c-come on

You got it wrong

To prove I'm right I put it in a so-o-ong

I don't know why

You're being shy

And turn away when I look into your ey-e-es.

Everyone else in the room can see it

Everyone else but you

Baby you light up my world like nobody else

The way that you flip your hair gets me overwhelmed

But when you smile at the ground it ain't hard to tell

You don't know oh oh

You don't know you're beautiful

If only you saw what I can see

You'll understand why I want you so desperately

Right now I'm looking at you and I can't believe

You don't know oh oh

You don't know you're beautiful

Oh oh

That's what makes you beautiful

Na na na na na na naaaa na na

Na na na na na na

Na na na na na na naaaa na na

Na na na na na na

Baby you light up my world like nobody else

The way that you flip your hair gets me overwhelmed

But when you smile at the ground it ain't hard to tell

You don't know oh oh

You don't know you're beautiful

Baby you light up my world like nobody else

The way that you flip your hair gets me overwhelmed

But when you smile at the ground it ain't hard to tell

You don't know oh oh

You don't know you're beautiful

If only you saw what I can see

You'll understand why I want you so desperately

Right now I'm looking at you and I can't believe

You don't know oh oh

You don't know you're beautiful

Oh oh oh

You don't know you're beautiful

Oh oh oh

That's what makes you beautiful


Qfar Te Ben Te Bukur

Ti je e pafajshme
se di pse
ti e kthen koken
kur ecen ne der
Nuk ke nevoj per makiazh
qe te mbulohesh
te jesh ashtu siq je eshte mjaftueshem.
Qdo kush ne dhom mund ta shoh
qdo kush perveq teje.

E dashur ti i jep drit jetes time si askush tjeter
menyra se si ti i hedh floket e tua me pushton
por kur buzeqesh nuk eshte e veshtir te thuhet ti nuk e di
ti nuk e di qe je e bukur.
Vetem sikur te mund te shihje ate qe shoh un
do me kuptoje pse te dua deshperimisht
tani po te shikoj ty dhe s'mund ta besoj
ti nuk e di
ti nuk e di qe je e bukur
oh oh
kjo eshte ajo qfar te ben te bukur.

Pra ejaa
ti e kuptove gabimisht
te te deshmoj qe je gabim do ta ve ne nje keng
nuk e di pse
po behesh e turpshme
dhe kthehesh ne anen tjeter kur te shikoj ne sy.

Qdo kush ne dhom mund ta shoh
qdo kush perveq teje.

E dashur ti i jep drit jetes time si askush tjeter
menyra se si ti i hedh floket e tua me pushton
por kur buzeqesh nuk eshte e veshtir te thuhet ti nuk e di
ti nuk e di qe je e bukur.
Vetem sikur te mund te shihje ate qe shoh un
do me kuptoje pse te dua deshperimisht
tani po te shikoj ty dhe s'mund ta besoj
ti nuk e di
ti nuk e di qe je e bukur
oh oh
kjo eshte ajo qfar te ben te bukur.

Na na na na naaaa na na
Na na na na na
Na na na na naaaa na na
Na na na na na

E dashur ti i jep drit jetes time si askush tjeter
menyra se si ti i hedh floket e tua me pushton
por kur buzeqesh nuk eshte e veshtir te thuhet ti nuk e di
ti nuk e di qe je e bukur.
Vetem sikur te mund te shihje ate qe shoh un
do me kuptoje pse te dua deshperimisht
tani po te shikoj ty dhe s'mund ta besoj
ti nuk e di
ti nuk e di qe je e bukur
oh oh
kjo eshte ajo qfar te ben te bukur.

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019