A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
One Direction

I Wish ➡ Do Te Doja

 Anglisht ➡  Shqip
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  9

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Fluutraa


I Wish

He takes your hand
I die a little
I watch your eyes
And I'm in riddles
Why can't you look at me like that

When you walk by
I try to say it
But then I freeze
And never do it
My tongue gets tight
The words get trapped.

I hear the beat of my heart getting louder
Whenever I'm near you

But I see you with him slow dancing
Tearing me apart
Cause you don't see
Whenever you kiss him
I'm breaking,
Oh how I wish that was me

He looks at you
The way that I would
Does all the things, I know that I could
If only time, could just turn back

Cause I got three little words
That I've always been dying to tell you

But I see you with him slow dancing
Tearing me apart
Cause you don't see
Whenever you kiss him
I'm breaking,
Oh how I wish that was me

Feel with my hands on your waist
While we dance in the moonlight
I wish it was me
That you call in your room
Cause you wanna say good night

Cause I see you with him slow dancing
Tearing me apart
Cause you don't see

But I see you with him slow dancing
Tearing me apart
Cause you don't see
Whenever you kiss him
I'm breaking,
Oh how I wish
Oh how I wish
Oh how I wish, that was me

Oh how I wish, that was me


Do Te Doja

Ai kap doren tende
un vdes nga pak
un shikoj syte e tu
dhe pyes veten
pse nuk mund te me shikosh edhe mua ne at menyr.

Kur ti ecen afer meje
perpiqem ta them
por pastaj ngrij
dhe asnjeher nuk e bej
gjuha ime ngushtohet
fjalet ngecin.

I degjoj te rrahurat e zemres time teska rriten
sahere qe jam pran teje.

Ref:
Por un te shoh ty me te,ne nje kercim te ngadalte
dhe me thyen mua ne dysh
sepse ti nuk e sheh
sahere qe ti e puth ate
un thyhem
oh sa do te doja te isha un ai.

Ai te shikon ty
ashtu siq do te te shikoja edhe un
i ben gjith ato gjera,qe e di se mund ti bej edhe un
vetem sikur koha te mund te kthehej prapa.

Sepse kam 3 fjal te vogla
qe gjithmon kam dashur te ti them.

Ref:
Por un te shoh ty me te,ne nje kercim te ngadalte
dhe me thyen mua ne dysh
sepse ti nuk e sheh
sahere qe ti e puth ate
un thyhem
oh sa do te doja te isha un ai.

Ndieji duart e mia ne belin tend
derisa kercejm nen driten e henes
do te doja te isha un
ai te cilin e therret ne dhomen tende
sepse deshiron ti thuash naten e mir.

Ref:
Sepse un te shoh ty me te,ne nje kercim te ngadalte
dhe me thyen mua ne dysh
sepse ti nuk e sheh.

Ref:
Por un te shoh ty me te,ne nje kercim te ngadalte
dhe me thyen mua ne dysh
sepse ti nuk e sheh
sahere qe ti e puth ate
un thyhem
oh sa do te doja
Oh sa do te doja
oh sa do te doja,te isha un ai.

Oh sa do te doja te isha un ai.

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019