A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

One Direction - Story Of My Life

Teksti i këngës:

[Harry]
Written in these walls are the stories that I can't explain
I leave my heart open but it stays right here empty for days

[Liam]
She told me in the morning she don't feel the same about us in her bones
It seems to me that when I die these words will be written on my stone

[Zayn]
And I'll be gone gone tonight
The ground beneath my feet is open wide
The way that I been holdin' on too tight
With nothing in between

[Harry/Zayn]
The story of my life I take her home
I drive all night to keep her warm and time
Is frozen (the story of, the story of)
The story of my life I give her hope
I spend her love until she's broke inside
The story of my life (the story of, the story of)

[Niall]
Written on these walls are the colors that I can't change
Leave my heart open but it stays right here in its cage

[Liam]
I know that in the morning now I'll see the sun they light upon your hair
Although I am broken my heart is untamed still

[Louis]
And I'll be gone gone tonight
The fire beneath my feet is burning bright
The way that I been holdin' on so tight
With nothing in between

[Harry/Zayn]
The story of my life I take her home
I drive all night to keep her warm and time
Is frozen (the story of, the story of)
The story of my life I give her hope
I spend her love until she's broke inside
The story of my life (the story of, the story of)

[Zayn]
And I been waiting for this time to come around
But baby running after you is like chasing the clouds

[Niall]
The story of my life I take her home
I drive all night to keep her warm and time
Is frozen

[Harry/Zayn]
The story of my life I give her hope (give her hope)
I spend her love until she's broke inside (until she's broke inside)
The story of my life (the story of, the story of)
The story of my life
The story of my life (the story of, the story of)
The story of my life

Kemi krijuar një rubrikë të re me Akorde Këngësh Shqip. Ju lutemi të na ndihmoni nëse mundeni me akordet e kësaj kënge. Faleminderit për kohën tuaj!


(Nëse Keni)


(Mund të lihet bosh)


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019