Më mbaj mend (për 1 muaj)

One T & Eva - Faje  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Eva Imeri

11/07/2019

2019-07-11T17:00:07+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Faje" kënduar nga One T & Eva.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga One T & Eva i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Adriano - Faje

Refren:

A po don me m'pas (2x)
apo t'gjejm faje
A po don me m'mpas (2x)
kujtimet mbaje
Se vec jemi nda jemi nda jemi nda (Alright)
A po don me m'pas (2x)
apo t'gjejm faje

Strofe (1)

Ah mos me merr ne cdo cast
ah m'lodhe vec me lojna
ah m'akuzon ne cdo rast
kujtoje kurva e faje

Zemer u bone monotone
boll ma me kto leksione
ironia s'ka funksione

Aj aj aj aj Baby fuck your drama
Aj aj aj aj

Refren
:
A po don me m'pas (2x)
apo t'gjejm faje
A po don me m'mpas (2x)
kujtimet mbaje
Se vec jemi nda jemi nda jemi nda (Alright)
A po don me m'pas (2x)
apo t'gjejm faje

Strofe (2)

Eja mos kerko faje
babe une s'po du dalje
no no marrezin mbaje
babe trupin ma fale

Eja mos kerko faje
babe une s'po du dalje
no no marrezin mbaje
babe trupin ma fale

Aj aj aj aj Baby fuck your drama
Aj aj aj aj

Refren
:
A po don me m'pas (2x)
apo t'gjejm faje
A po don me m'mpas (2x)
kujtimet mbaje
Se vec jemi nda jemi nda jemi nda (Alright)
A po don me m'pas (2x)
apo t'gjejm faje

Leon - Faje

Eyo
a po m'man n'men mu
jom kon i pari
qe m'ke than t'du
jom kon i pari
qe t'kom lendu
e meritoj bile me m'mgu
Si n'fore kujtimet bohen
interesant ma kurr s'harrohen
dikur e lyp amo o'von
se kur e ki nuk e sheh
nuk ki koh

Se zemrën teme e ki ti
zemra jeme ty t'ka met

cka do qe me ba ajo ty tperket perjet
E ti merre ruje
ma mos luj me to
O'e thyme n'dur tua t'sigurt pe lo
ti duhesh me ma fal
se tu dasht ska mu nal
nese se marr zemren tane
sun ka me marr asni djal

Se zemren teme e ki ti
zemra jeme ty t'ka met

cka do qe me bo
ajo ty t'perket perjet
eyo

(x2)
falma sonte
shum kom pi sonte
eyo
falma sonte
m'fal qe t'kom shkru von bre

Mesazhet m'kan ardh
jom kon fjet yeah
nuk e di pse sjena na sikur dje
kush jena kon bashk
kush kena met na
nuk e di pse koha gjithcka po tret ma

Cdo nat ti m'vjen n'anderr
po m'perqaf edhe po m'thu me t'fal une
Cdo nat ti m'vjen n'anderr
po largohesh shpejt po ik me naten
dashni smundesh me i thon ksaj
kur ti mi ke lon mue buzet n'vaj
dashni smundesh me i thon ksaj
ti tu pi non stop mke lon mu fajet

Une nuk kom faj
faje

Jo ti nuk ke faj
nuk ki faje

(x2)
falma sonte
shum kom pi sonte
eyo
falma sonte
m'fal qe t'kom shkru von bre

Skerdi & Gjiko - Faje

[Skerdi:]
A je më mirë me të a me mu?
Pyt loti qe e le
A t'rrihet ty mashum me ato se me mu?
E di trupi ku po fle!
Zemra ime kurr nuk e harron
Fjalen që ma dhe
Aaa
Edhe me dasht me t'fal, jo nuk t'fali dot

REF.:
Ti m'bone mu me faje,
thu ski dashni
Kaloi sahati e ti fati im nuk je
Mbone mu me faje,
jo s'ki dashni
Nuk pat dashni,
kur e lype ndarjen
E m'bone mu me faje
Faje, faje, faje, faje, faje
Mbone mu me faje, faje, faje

[Gjiko:]
Jo jo, ajo sen stha , jo jo ,jo jo
Iku edhe mla ,jo jo
No no, nuk e di qa ka
Veq ja nisi me sha,
Si ta nxo ka me vrra ja ja
Pa ty nata o e gat
Pa ty zemra o e that
Pa ty jeta o e marrë
Pa ty jam veq budall ,ja ja
E ti shpinen mu ma ktheve
Besën ma jepe mandena e theve
Engjujt besojshin n'neve e ti i zhgënjeve

REF.:
Ti m'bone mu me faje,
thu ski dashni
Kaloi sahati e ti fati im nuk je
Ti mbone mu me faje,
jo s'ki dashni
Nuk pat dashni,
kur e lype ndarjen
E m'bone mu me faje
Faje, faje, faje, faje, faje
Mbone mu me faje, faje, faje

[Skerdi:]
Unë kam mendu , ma e mira je
U largove ,u largove
Tash ti mos u kthe
Se kam mendu , e imja je
U harrove, u harrove
Kurrë ti mos u kthe!

[Gjiko:]
Ton kto faje, ton kto faje , mi le
A m'tregon , a m'tregon pse?
Ton kto faje , ton kto faje , mi le
Ja ja ja, ja ja ja ja
Më Shumë Këngë Nga One T:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet