Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orges & Ockus Rockus Band - Bota Eshte Nje Mut! Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë
A.

Bota është nji(ë) MUT!
një mut i madh që vjen shumë erë,
veri-jug, lindje-perëndim,
i vjen era s‘ke ka me ik!

Ky milet është ndyrë,
jo nuk di kujt ti besosh,
sa nxjerr pak kokën, ta kapin me „CFURK“,
Bota është nji(ë) MUT!

B.

Ky „MUT“ i madh nuk ka shpëtim,
se çdo gjë sot e ka një çmim,
dhe kush s‘ka mënd(t) bie brënda,
dhe nuk të nxjerr njeri se s‘ja ka ënda!

A.

Bota është nji(ë) MUT!
një mut i madh që vjen shumë erë,
veri-jug, lindje-perëndim,
i vjen era s‘ke ka me ik!

MUT!
Orges Toçe
Publikimi: 09/11/2011


Orges & Ockus Rockus Band - Bota Eshte Nje Mut!
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bota Eshte Nje Mut!".
3. Video është e këngës "Bota Eshte Nje Mut!", por nuk këndohet nga Orges & Ockus Rockus Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Orges Toçe:


Komente 0