Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orges & Ockus Rockus Band - Life Of A Dog Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


A dog’s life it is, day in and day out
My life, a hairy dog, or so it turns out
A soul’s highway that knows no end
I can only love it more, from start to end!

I am just a bad poet of myself
No words to depict you as you are
A broken glass of wine for a companion
The place to get lost and forsaken!

A faithful dog to this path I will remain
A tough one, but beautiful all the same
In your asphalt I wallow to the end of time
After I can be said to have lost my mind!

Don’t dwindle man, catch the moment
For you will never find another
Eat, drink, get drunk and make love
Or else you have accomplished nothing!Nuk kemi video për këtë këngë.


Orges Toçe
Publikimi: 02/04/2015


Orges & Ockus Rockus Band - Life Of A Dog
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Life Of A Dog".
3. Video është e këngës "Life Of A Dog", por nuk këndohet nga Orges & Ockus Rockus Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Orges Toçe:


Komente 0