Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orges & Ockus Rockus Band - Jeta Në Orën 4 Të Mëngjesit! (Feat. Martin Eberle)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë
Jeta është një fjalë me 4 gërrma që të ha,
zgjohesh "cool" dhe ngrysesh i vdekur sa më s'ka,
një "sofër lodhjesh" gjithmonë e shtruar,
ku duhet ngrënë, pirë dhe dashuruar!

Mbushma gotën që të pijë, të dehem,
se gota e njeh jetën më mirë se mua,
më pas dua të zihem me gërrmat e tua,
çdo njërës prej tyre një kitarrë në kokë ti thyej!

Ref.
Por duhet jetuar, jetuar, e ku di unë se çfarë,
se zgjidhje tjetër jo më s'ka!
Kështu mendohet gjithmonë ditën tjetër kur je esëll,
realiteti dritat ndez, nuk ka më bukur se dita "NESËR!"

Ndaj jeto, jeto, e ku di unë se çfarë,
se zgjidhje tjetër jo më s'ka!
Realiteti dritat ndez,
nuk ka më bukur se dita "NESËR!"

Harrakatur në damarët e gjakut që ti pin‘,
rraskapitur deri n'lindjen e një dite "prap‘!"
Nuk të them dot: JO! - se prap(ë) ia vlen, kët' gjë e di,
nuk të them dot: JO! -, pra, do t'jemi bashkë!Nuk kemi video për këtë këngë.


Orges Toçe
Publikimi: 21/10/2013


Orges & Ockus Rockus Band - Jeta Në Orën 4 Të Mëngjesit!
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jeta Në Orën 4 Të Mëngjesit!".
3. Video është e këngës "Jeta Në Orën 4 Të Mëngjesit!", por nuk këndohet nga Orges & Ockus Rockus Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Orges Toçe:


Komente 0