Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orges & The Ockus-Rockus Band - Të Paparë Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Str. 1  

Populllin mos e vidh,
se do t‘gjesh belan,
do të thyesh kokën,
si ata më parë!

Str. 2  

Kjo bab‘zi na mbyti,
n‘xhepat t‘jetrit gishtat lamë!
dhe i themi vetes,
TË PAPARË!

Str. 3 

Ësht‘ mëse e vërtetë
që deri dje s‘kishim parë,
tashti që duam t‘shohim, BUKUR,
na hedhin veç flakë!

Str. 4 

Mashtrime nën syt‘ tanë!
(hë) Fjalë, fjalë, fjalë!
Brroçkulla të pashtershme,
dhe kulakë anembanë!

REF: 

Çoju dhe ngrije zërin sa të mundesh,
se vetëm një jet‘ ke
mos harro nga erdhe (Back voc.: O ti nga erdhe),
mos harro kush je!... (Back voc.: je je je)
Dhe shiko nga dielli sa të mundesh
se errësirë më s‘ka!
Iku koha kur na thonin,
TË PAPARË!

Str. 5

Jo mos u verbo
nga propaganda,bukur,
se ky kapitalizëm,
ka për të ta futur!

Str. 6

Ësht‘ njësoj‘, është njësoj‘,
janë të njëjtit, janë njëlloj‘!
Ujku qimen e ndërron‘,
por zakonin s‘e harron!


Ky tekst u dërgua nga Naten diteOrges Toçe
Publikimi: 01/12/2020


Orges & The Ockus-Rockus Band - Të Paparë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Të Paparë".
3. Video është e këngës "Të Paparë", por nuk këndohet nga Orges & The Ockus-Rockus Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Orges Toçe:


Komente 0