Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orges & The Ockus-Rockus Band - Sa Keq When The R‘n‘r Is Dead! Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Str. 1  

Koha është dreq
dhe po u prish, jo nuk e ndreq!
Ditët kalojnë,
si një tren që s‘ka stacion!

Str.2  

Diella ka filluar t‘na harrojë
dhe shpinën na tregon!
Dhe shpejt do t‘err‘sohet
në k‘të absurditet gjigand!

Ref. 

Hej, hej sa keq
kur koha shpejt kalon,
hej sa keq
që s‘mundemi ta frenojmë
hej sa keq
kur na abandonojnë
hej sa keq
when the Rock,n‘ Roll
is DEAD!
is DEAD!

Str. 3 

Njerëz të këputur,
robotë‘ të ditës „SOT“!
vrapojnë pa adresë,
nga pesë - deri në pesë
(ora pesë pa pesë!)

Str. 4   

Ditët bëhen natë
dhe nata bëhet, çfarë tjetër
përveçse mëngjes!
Mirëmëngjes! Hey!
Hey, hey sa bukur,
por sa keq!


Ky tekst u dërgua nga Naten diteOrges Toçe
Publikimi: 16/01/2020


Orges & The Ockus-Rockus Band - Sa Keq When The R‘n‘r Is Dead!
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sa Keq When The R‘n‘r Is Dead!".
3. Video është e këngës "Sa Keq When The R‘n‘r Is Dead!", por nuk këndohet nga Orges & The Ockus-Rockus Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Orges Toçe:


Komente 0