Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orgesa Zaimi - Kenga E Nenes Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kenga E Nenes" kënduar nga Orgesa Zaimi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Këngë Për Fëmijë - Kenga E Nenes

Një vështrim në sytë e nënës,
Më flet, më qorton pa fjalë,
Një rrudh’ përmbi ball’
Një merak, më pret,
Mbushur plot me mall

Një dor përmbi flok’
Qiell që portat hap
Ajo, është vetëm Nëna
Sjell një fjal’ të ngrohtë,
Zjarr në dit’ të ftohtë
Mijëra diej në zemra

Më ndjek kudo sot zëri i nënës
Një melodi e rrallë,
Kuptim merr jeta gjithmon me të,
E ndjej un fare pranë
Je mami im
Tu est mon mamo
Tu sei la mia mama
Në të gjithë botën mijëra zëra
Njëlloj thërrasin mama
Njëlloj thërrasin mama

Mams - Kenga E Nenes

S'ka në botë më të mirë,
se sa ti moj nëna ime.

Sa e dashur, sa e dlirë,
sa puntore, dhe sa trime.

Me te gjithe je e qeshur,
dhe nga goja nxjerr vec mjalt
Fjala jote rrjedh nga zemra,
sytë e tu ç'vështrim të qartë. "2x"

REF.:
Ti je de,t o det i gjerë,
plot me ndjenja, ëndërrime.
Dashurinë, për atdhenë,
ma rrënjose nëna ime. "4x"

Dashurinë për atdheun,
për atdheun ton të shtrenjtë.

Ma skalite thellë në zemër,
se je nënëz, e vërtetë.

Ndaj të dua si vetë jetën,
kur të shoh ty të gëzuar
.
Kur këndoj për nenen time,
për gjith nënat kam kënduar.."2x"

Renato Jaho - Kenga E Nenes

nene moj e mira nene
nga ty zemren kemi plot
festa jote bash ne thene
100 vjet jepi o zot

e nene moj e mira nene
nga ty zemren kemi plot
festa jote bashk na thene
100 vjet jepi o zot

e nene moj gezim me lot
pa ty bota eshte e kot
dije nene e dije zot
te pacim per jet e mot

e nene moj gezim me lot
pa ty bota eshte e kote
dije nene e dije zot
te pacim per jete e mot

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 24/04/2009Më Shumë Këngë Nga Orgesa Zaimi:


Komente mbi këtë këngëOrgesa Zaimi - Kenga E Nenes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenga E Nenes".
3. Video është e këngës "Kenga E Nenes", por nuk këndohet nga Orgesa Zaimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.