Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orgesa Zaimi - Një Shishe Në Oqean Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Kur të pashë su besova syve
Ishe gjallë, isha gjallë
Përmbi dallgë yjet na vështrojnë
Valsin tonë që s’ndal që s’ndal

Ikëm larg pa e kthyer kokën
Vendi ynë o vend i marrë
Fati ynë i sillet botës
Shishe me pusullë në oqean

Tokën që e ëndërruam
E lamë pas me pikëllim
Krejt çfarë kishim na e rrënuan
Dhe një grusht me hi

Tokën që e ëndërruam
E lame pas me pikëllim
Dhe nuk gjetëm një pikë loti
Jemi ne që detin e kaluam

A ka një vend për ne pyes qiellin
A ka një vend që na pret ne
Një vend që sytë ne ti mbyllim
Në tokë apo në re…

Dhe fati ynë në kërkim të botës
Një shishe me pusullë në oqean


Orgesa Zaimi - Një Shishe Në Oqean
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Një Shishe Në Oqean".
3. Video është e këngës "Një Shishe Në Oqean", por nuk këndohet nga Orgesa Zaimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Orgesa Zaimi:


Komente 0