Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Orhan Ademi - Ruje Amanetin

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ruje Amanetin".
3. Video është e këngës "Ruje Amanetin", por nuk këndohet nga Orhan Ademi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Orhan Ademi - Ruje Amanetin  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

20/12/2014

2014-12-19T23:57:14+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ruje Amanetin" kënduar nga Orhan Ademi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Duli. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Per nder te beses
Per hater t'zemres
Fjalet e rrejshme
Thash mos me i ngue

As pese minuta, s'muj met lan vetem
E shfrytzojne rastin me na hidhnue

Ruje amanetin, fjalen qe ta thash
Ruje thelle ne zemer, besen qe ta dhash
Ruje amanetin si diten e pare
Ruje dashurin moj por si syte ne balle

Njerz me dy ftyra ka plot dynjaja
I plast inati dhe xhelozia
Shume pune e madhe qka t'thojkan hallku
Knaqu me jeten boll me merzija

Ruje amanetin, fjalen qe ta thash
Ruje thelle ne zemer, besen qe ta dhash
Ruje amanetin si diten e pare
Ruje dashurin moj por si syt ne balle (x2)Më Shumë Këngë Nga Orhan Ademi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet