Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për 28 Nëntorin

28, 29 Nentori

28 nentori dite e bekuar,
29 nentori dite e cmuar,
te gjithe shqiptaret po festojne,
per shqiperine tone te cliruar.

shume vende u perpocen ,
shqiperine ta mundonin,
por diten e pavarsise,
nuk munden ta nderronin.

luftuam dhe luftuam,
shume gjak dhuruam,
token tone e pasuruam,
me gjak te paster shqiptari.

- poezi nga Ornela Brija


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  106

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet