Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mjedisi

mjedis te dua,
mjedis te mbroj,
pavarsisht gjithckaje
ty te adhuroj.

mjedis i shtrejt,
mjedis i bukur,
tani ka erdhur koha
te jemi te lumtur.

jeten ma zbukurove,
jeten ma gezove,
jeten ma lumturove,
dhe veten krenove.

nje ze ne zemer,
me thote te kem kujdes
por sdi si ta plotesoj,
se me ikin disa vjet.

kur degjoj fjalen zbukurim,
me shkon mendja te ti,
se vetem per ty po mundohem,
qe edhe te tjeret te te adhurojne.

- poezi nga Ornela Brija


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet