A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 1 Qershorin

1 Qershori

ERDHI 1 QERSHORI
SA GEZIM O FEMILE
DITA QE SHKELQEN
NA DUKET SIKUR NUK KA MBARIM

ME NE CDO GJE KRENOHET
YJET DHE QIELLI NA BASHKOHEN
SE NE JEMI CDO GJE MBI DHE
JEMI ATA QE DO TE HAPI NJE FAQE TE RE

ROBERINE NUK E DUROJME
LIRI DHE ARGETIM TE KERKOJME
QE NESER KETE BOTE
ME LUMTURI TA MBULOJME

- poem written by Ornela Brija


Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  89

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019