Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Shkollën

Mesuesit

NE SHOLLEN TIME UNE PO SHKOJ
ME PROFESOR....MESIMIN TA FILLOJ
GJUHEN ME MESUES .... DO TA VAZHDOJ
DHE GJITHJE ME GEZIM DO TA MBAROJ

ERDHI ORA E HISTORISE
ME MESUESE....
QE MENDJEN MENJEHERE
TA KAPERDIS

ORE E ANGLISHTES
ENGLISH TIME
ME MESUESE ....
QE KU TE HYJE NE KLASE DO ME NA GJET NE KEMBE

ORA E FISKULTURES PRITJE NUK KA
ME MESUESE......
QE SA TA SHIKOJME NE KLASE
KUPTOHET QE ESHTE PA KLAS

NE KRYE TE KLASIFIKIMIT
DESHIRON TE JETE
POR NE FUND ESHTE
KU DOTE MBETET PERJETE

ORE E FIZIKES
ORE PERFUNDIMTARE
ME MESUAS......
QE TA HEQ PININ FARE

- poezi nga Ornela Brija


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  10

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet