Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Gjyshërit

Eh Gjyshi Im

ku jane perrallat e tua
pse nuk i degjoj
heshtja na ka kaplluar
me thuaj se me do

ku eshte buzeqeshja jote
ah sa me mungon
sot paska heshtje
nuk po mundem te duroj

ku eshte kenga jote
ti kendoje shpesh
sot paska heshtje
gjithcka me duket keq

u bera poete gjysh
dhimbja me beri te shkruaj
deshiren ta plotesova
dhe dashurine per ty kurr se harrova

- poezi nga Ornela Brija


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet