A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shqipërinë

Shqiperia Jone

nuk harrohet gjaku
nuk harrohet historia
i mallkojme datat
kur na u cenua liria

prejt te Skenderbeu
e deri te Adem Jashari
ne treguam
se kemi gjak shqiptari🇦🇱

prej te Hasan Prishtina
e deri te Ibrahim Rugova
i treguam botes
se nuk vdesin burrat nga Shqiperia

me pushke e qifteli
prej Tiranes ne Malesi
luftuan trimat shiptar
per atdhe e per liri🇦🇱🇦🇱

- poezi nga Ornela Brija


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019