Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Per Nënën

Nena Ime

me solle ne jete
engjull me thoshe
buzeqeshja ime
te paren ty te gezonte

hapin e pare ne jete
ti ma mesove
rrugen e drejt
ti ma tregove

pastaj ma dhe lirine
ma mundesove zgjedhjen time
me the eshte jeta jote
por ndic kemben time

syt e tu te sinqert
edhe sot i shoh
bukuria jote
cdo here me qeteson

- poezi nga Ornela Brija


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet