Tema: Poezi Për 28 Nëntorin


Me 28 Nëntor

Me 28 nëntor 2015
Fest e madhe në shqipëri
për flamurin kuq e zi
që krenohemi në tani
në krenohemi me të drejt
se flamuri është i shenjt
është i shenjt dhe i bekuar
se me luft e gjak është fituar
Nga Skënderbeu me shpat në dor
dhe më në fund
u ngrit nga Ismail Qemali në Vlor
u ngrit në 1912
dhe ky flamur do jetoj përjet

- Poezi nga Osman Shera{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Komente 1