A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ri-Humbja E Parajsës

Eva e humbi njëherë parajsën
Kur djalli i bërë gjarpër
Në mëkat e grishi
Në dukje kafshoj mollën
Ajo kafshoj rasën e vet
Deri në ç’ farosje.

Sot na grishë me "virgjërinë"..
Pafajshëm ta vrasim veten
Ta humbim sërish...
Edhe Virgjëreshat...

- poem written by Pal Sokoli


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019