A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Parajsa Në Rrezik

Në rrezik është sot Parajsa
Dikush i mbështjellë me tritol
U kacavaret muranave të hirta
Te shembë shenjtërinë e „vjetër"
E gjak i stërpikin arealet
Ti emërojnë grabitshëm
Me të zezat e veta " Trofe".

Në rrezik është sot parajsa
Qe hyrjen e paska nga ferri.

08.07.2014

- poem written by Pal Sokoli


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019