Pamela Kovaçi
Pamela Kovaçi
Pamela Kovaçi
  • Vendlindja:
  • Elbasan Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
  • Mosha:
  • 23 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 19 Gusht 1999
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop për fëmijë/junior
Pamela Kovaçi është këngëtare e njohur. Pamela Kovaçi lindur dhe rritur ne Elbasan. Pjesmarrese ne aktivitete te ndryshme muzikore si: Perform-fest, The mams, Gjeniu I Vogel etj. Ka intepretuar kenge te ndryshme te kengetareve te njohur por edhe kenge te kompozuara nga kompozitore te njohur. Eshte njohse dhe adhuruese e muzikes bashkekohore por dhe asaj klasike e bluz, xhaz etj. Studion per muzike.

Në Dhjetor 2012, Pamela Kovaçi merr pjesë në The MAMs 2012 (Fresk Fare 1) me këngën "Zig Zag, Lart".

Në vitin 2013, Pamela Kovaçi merr pjesë në Gjeniu I Vogel 5.

Në Tetor 2017, Pamela Kovaçi merr pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "Po Te Qeshesh Ti".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0