A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Pantelis Pantelidis

Ki Ego S`agapo ➡ Dhe Unë Të Dua

 Greqisht ➡  Shqip
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Faustino


Ki Ego S`agapo

Έφυγες κι εσύ με βροχή που δεν στεγνώνει
Με πληγή που δεν μπαλώνει κόκκινο κρασί
Έφυγες κι εσύ μες στα φώτα που βολεύουν
Μες στα ρούχα που μαζεύουν κόκκινο χαλί...

Έφυγες για πάντα σου λέω, ξέχασες
Μες στις αναμνήσεις κομμάτι που έσβησες
Δε μπορώ να ζήσω μακριά σου
Το κορμί μου είναι δικό σου
Μέσα στο σκοτάδι κομμάτι που έχασες...

Έφυγες για πάντα σου λέω, πέταξες
Μες στις αναμνήσεις κομμάτι που έθαψες
Δε μπορώ να ζήσω μακριά σου
Το μυαλό μου είναι δικό σου
Μέσα στο σκοτάδι κομμάτι που έχασες...

Πως λες σ’ αγαπώ αφού δε σε νοιάζει;
Πονάω καιρό, τώρα δεν αλλάζει
Πως λες σ’ αγαπώ τοίχος πλησιάζει
Πονάω καιρό, κόλλησε το γκάζι
Κι εγώ σ’ αγαπώ…

Έφυγες για πάντα σου λέω, ξέχασες
Μες στις αναμνήσεις κομμάτι που έσβησες
Δε μπορώ να ζήσω μακριά σου
Το κορμί μου είναι δικό σου
Μέσα στο σκοτάδι κομμάτι που έχασες...


Dhe Unë Të Dua

Edhe ti u largove me një shi që nuk do të thahet
Me një plagë që nuk do të shërohet si vera e kuqe
Edhe ti u largove mes dritave që i përshtaten
Në rrobat që po marrin pjesë të qilimit të kuq ...
 
Ju latë përgjithmonë unë po ju them, keni harruar
Një copë që fshire brenda kujtimeve
Nuk mund të jetoj larg prej jush
Trupi im është i juaji
Në errësirë një copë që keni humbur ...
 
Ju latë përgjithmonë unë po ju them, ju hodhët larg
Një pjesë e varrosur brenda kujtimeve
Nuk mund të jetoj larg prej jush
Mendja ime është e jotja
Në errësirë një copë që keni humbur ...
 
Si mund të thoni se unë të dua nëse nuk ju intereson?
Unë po lëndoj për një kohë të gjatë, nuk ndryshon tani
Si mund të thoni se unë të dua një mur që po na vjen
Unë po dëmtoj për një kohë të gjatë, pedali i gazit është mbërthyer
Dhe unë të dua...
 
Ju latë përgjithmonë unë po ju them, keni harruar
Një copë që fshire brenda kujtimeve
Nuk mund të jetoj larg prej jush
Trupi im është i juaji
Në errësirë një copë që keni humbur ...

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018