A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Pantelis Pantelidis

Pino Apo 'ki Psila Gia Sena ➡ Po Pi Nga Lart Per Ty

 Greqisht ➡  Shqip
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Faustino


Pino Apo 'ki Psila Gia Sena

Ξύπνησα νωρίς δίπλα μου κοιμόσουν
Ούτε ξέρω τι ονειρευόσουν
Δεν σε φίλησα δεν σε σκέπασα
Να φύγω σαν το κλέφτη έτρεξα

Την πόρτα έκλεισα σιγά
Τ’ αμάξι έβαλα μπροστά
Και στην καρδιά μου είπα να χτυπά αθόρυβα
Γκάζι πατάω δυνατά ένα τσιγάρο και φωτιά
Μα να τ’ανάψω κοριτσάκι μου δεν πρόλαβα

Ξέχνα όσα είπα χθες το βράδυ
Σβήνω ό,τι είπες και για μένα
Λιώμα θα ’ρχομαι μες στο σκοτάδι
Πίνω από κει ψηλά για σένα

Δεν σε φίλησα δεν σε σκέπασα
Να φύγω σαν τον κλέφτη έτρεξα
Την πόρτα έκλεισα σιγά
Τ’ αμάξι έβαλα μπροστά
Και στην καρδιά μου είπα να χτυπά αθόρυβα
Γκάζι πατάω δυνατά ένα τσιγάρο και φωτιά
Μα να τ’ ανάψω κοριτσάκι μου δεν πρόλαβα


Po Pi Nga Lart Per Ty

U zgjova herët tjetër për mua në gjumë
As e di se çfarë kam ëndërruar
Nuk puthi I mbuluar
Për të lënë si hajdut vrapoi

Dyer të mbyllura me zë të ulët
T 'makinë të vënë përpara
Dhe në zemrën time kam thënë të bien në heshtje
Gazi zë të lartë I shtypni një tym dhe zjarr
Por për të t'anapso vajzën time të vogël nuk e kam

Harrojeni atë që kam thënë mbrëmë
Fshihet ajo që keni thënë për mua
Drunk do të vij përmes errësirës
Pini nga atje për ju

Nuk puthi I mbuluar
Për të lënë si një hajdut u zhvillua
Dyer të mbyllura me zë të ulët
T 'makinë të vënë përpara
Dhe në zemrën time kam thënë të bien në heshtje
Gazi zë të lartë I shtypni një tym dhe zjarr
Por për t unë do dritë vajzën time të vogël nuk e kam

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018