A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Pantelis Pantelidis

Thimame ➡ Mbaj Mend

 Greqisht ➡  Shqip
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Faustino


Thimame

Θυμάμαι
Στο κρεβάτι μας να δείχνεις σκεπτική
Ακόμη και πλευρό γυρίζαμε
Κι ίσως γνωρίζαμε και οι δυο τι θα συμβεί

Θυμάμαι
Το κινητό σου να κοιτάς κάθε πρωί
Μήπως και μήνυμα σου έστειλε
Κι ίσως κρυφά και να απάνταγες μπορεί

Δεν τον ξεπέρασες ποτέ
Σ’ ότι ζητούσε έλεγες ναι
Μάλλον σπουδαίος θα ‘ναι
Μες τη δική του αγκαλιά
Αισθάνεσαι πιο ζεστασιά
Για ‘σένα δεν φοβάμαι
Θα σε προσέχει όπως εγώ
Κι αν ξαναγύριζες εδώ
Ο ίδιος πάλι θα ‘μαι

Θυμάμαι
Στο κρεβάτι μας να δείχνεις σκεπτική
Ακόμη και πλευρό γυρίζαμε
Κι ίσως γνωρίζαμε και οι δυο τι θα συμβεί

Θυμάμαι
Το κινητό σου να κοιτάς κάθε πρωί
Μήπως και τάχα ενδιαφέρθηκε
Μα πώς σου φέρθηκε ξεχνάς σε μια στιγμή

Δεν τον ξεπέρασες ποτέ
Σ’ ότι ζητούσε έλεγες ναι
Μάλλον σπουδαίος θα ‘ναι
Μες τη δική του αγκαλιά
Αισθάνεσαι πιο ζεστασιά
Για ‘σένα δεν φοβάμαι
Θα σε προσέχει όπως εγώ
Κι αν ξαναγύριζες εδώ
Ο ίδιος πάλι θα ‘μαι

Θυμήσου όμως το όνειρο που μέσα μου πεθαίνει
Όλα τα όνειρα μαζί
Και η καρδιά που με πεθαίνει κι όμως δεν τελειώνει
Θα σ’ αγαπώ για μια ζωή

Δεν τον ξεπέρασες ποτέ
Σ’ ότι ζητούσε έλεγες ναι
Μάλλον σπουδαίος θα ‘ναι
Μες τη δική του αγκαλιά
Αισθάνεσαι πιο ζεστασιά
Για ‘σένα δεν φοβάμαι
Θα σε προσέχει όπως εγώ
Κι αν ξαναγύριζες εδώ
Ο ίδιος πάλι θα ‘μαι


Mbaj Mend

mbaj mend
Në shtratin tonë për të treguar skeptik
Edhe anë ishin të shtënat
Dhe ne të dy e dimë se çfarë do të ndodhë

mbaj mend
qelizë tuaj ndezur çdo mëngjes
A e keni dhe mesazhi juaj dërguar
Dhe apantages ndoshta fshehtas e mund

asnjëherë tejkaluar
Në duke i kërkuar që ju të them po
Përkundrazi e madhe ajo do të jetë
Brenda krahët e veta
Ju ndjeni më shumë ngrohtësi
Për ju nuk ka frikë
Unë do të shikojnë si unë
Pse kthimit këtu
Përsëri unë do të jetë

mbaj mend
Në shtratin tonë për të treguar skeptik
Edhe anë ishin të shtënat
Dhe ne të dy e dimë se çfarë do të ndodhë

mbaj mend
qelizë tuaj ndezur çdo mëngjes
Që të mos duket e interesuar
Por ajo që e solli që ju të harrojmë për një moment

asnjëherë tejkaluar
Në duke i kërkuar që ju të them po
Përkundrazi e madhe ajo do të jetë
Brenda krahët e veta
Ju ndjeni më shumë ngrohtësi
Për ju nuk ka frikë
Unë do të shikojnë si unë
Pse kthimit këtu
Përsëri unë do të jetë

Mbani mend, megjithatë, ëndrra vdes brenda meje
Të gjitha ëndrrat bashku
Dhe zemra për të vdekur dhe ende nuk përfundojnë
Unë do të dua për një jetë

asnjëherë tejkaluar
Në duke i kërkuar që ju të them po
Përkundrazi e madhe ajo do të jetë
Brenda krahët e veta
Ju ndjeni më shumë ngrohtësi
Për ju nuk ka frikë
Unë do të shikojnë si unë
Pse kthimit këtu
Përsëri unë do të jetë

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018