A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shqipërinë

Çlirimi I Shqiprise

(1)
SA VITE KALUAN,
PREJ TEJE SU LARGUAM.
TE FLASIM SHQIPE E TE KENDOJM,
NGA GJUHA SHQIPE TE MESOJM.

(2)
NEPER LUFTRA KA LUFTUAR,
SQIPERIN E KA CLIRUAR.
AI ESHTE SKENDERBEU,
QE ME SHPAT NJE MALE E THEU

(3)
TRIMAT QE ME SHPAT LUFTUAN,
ATA KURRE NUK U DORZUAN.
SE E KISHIN NJE QELLIM,
TE CLIRONIN SHQIPERIN.

- poezi nga Paolo Pupi


- Poezia u dërgua nga Paolo -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019