Më mbaj mend (për 1 muaj)

Parashqevi Simaku - Gëzimi I Shtëpisë Së Re Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

O sa bukur ne shtepine e re
Permbi buze kenga vete po cel
Gjitha shkallet ato zune t'kendonin miresjevjen

Dere e cilter miresevjen me tha
drita qelqesh rane ne syte e mi
Hap dritaren thoshte kaltersia
cbukuri

Ne shtepine tone te re
lumturia ne cdo skaj me fliste
me zera gazmore, ne dhomat plot drite na kumbojne me hare si muzike
Flladi i tyne perkedhel,
kaltersia mysafire mbeti
dhe xhami qytet dikush buzeqesh shoqe te re qumshin do ta kem, do ta kem.


Ky tekst u dërgua nga Aucklandi

Parashqevi Simaku - Gëzimi I Shtëpisë Së Re
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gëzimi I Shtëpisë Së Re".
3. Video është e këngës "Gëzimi I Shtëpisë Së Re", por nuk këndohet nga Parashqevi Simaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Parashqevi Simaku:


Komente 0