A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Peggy Zina

Ένα (Ena) ➡ Një

 Greqisht ➡  Shqip
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: alargos


Ένα (Ena)

Ήρθες στη ζωή μου εσύ
Και ο δρόμος μου αλλού μ' οδηγεί
Να κάνω μια καινούρια αρχή
Δε φοβάμαι

Πίσω αφήνω ότι πονά
Και πάω όπου θέλει η καρδιά
Με χέρια ενωμένα σφικτά
Περπατάμε

Ένα, θα μ' είμαστε για πάντα εμείς
Δε θα μας χωρίσει κανείς
Καρδιά μου
Ένα, και μαζί θα πάμε μακριά
Σ' όλα τα ταξίδια εσύ
Κοντά μου

Αν τολμάς
Όλα δικά σου θα γίνουνε, εκείνα που τόσο αγαπάς
Αν τολμάς
Όπου θελήσεις και όπου ζητήσεις στο τέλος θα πας

Ένα, θα μ' είμαστε για πάντα εμείς
Δε θα μας χωρίσει κανείς καρδιά μου

Ήρθες στη ζωή μου εσύ
Του έρωτα φινάλε και αρχή
Σου δίνω και ψυχή και κορμί
Σ' αγκαλιάζω

Κράτα με για πάντα εδώ
Στα χέρια σου λιμάνι να βρω
Στα μάτια σου τον κόσμο να δω
Να κοιτάζω


Një

ti erdhe ne jeten time
por rruga ime me drejton diku tjeter
nuk kam frike
te nis nje fillim te ri

do te le pas gjithcka qe me lendon
dhe do te shkoj atje ku te me coj zemra
me duart bosh
jemi kalimtar

do jemi gjithmone 1
askush nuk do te na ndaj
zemra ime
1 , bashk do te shkojme shume large
ne te gjitha keto udhetime
do jesh perkrah meje

nese ke guxim
gjithcka qe ti do do jete e jotja
nese ke guxim
do t'i shkosh gjerave deri ne fund ,do te marresh gjithcka qe do

do jemi gjithmon nje
askush nuk do te na ndaj zemra ime

te erdhe ne jeten time
finalja e dashurise dhe fillimit
po te dhuroj trupin dhe shpirtin tim
po te marr ne krahet e mi

me mbaj ketu pergjithmon
te gjej nje dere ne krahet e tua
ta shikoj boten me syte e tu
ta veshtroj ate

Korrigjo Përkthimin
teksteshqip.com © 2007 - 2018