Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Petrit Dobjani - Shqiperia Pershendet

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shqiperia Pershendet".
3. Video është e këngës "Shqiperia Pershendet", por nuk këndohet nga Petrit Dobjani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Petrit Dobjani - Shqiperia Pershendet  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Festivali i 10-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1971

1971-11-30T23:00:00+00:00Ora po troket
Javjen viti I ri
Trimi im ne kete mbremje
Kup'n e qiellit ngre dolli.

Oh c'gezime mban
Bredhi gjelberosh
Por qe gezimi te sjell cast
Duhet sot dikush te fluturoje.

Ref:
Shqiperia pershendet lart be detyre
Sokolin tim ne qiell
dhe kur zbret ai ne toke meme
Nje cope qiell ai mua me sjell.

Shpesh un ne takim yjet I tregoj
Por ai me thote nga lart atdheu
Prush e yjesh vezullon

Sypetritit tim
Krenaria I shndrin
AI mbron dashurine time
AI mbron te gjitha dashurit.

Ref:
Shqiperia pershendet lart be detyre
Sokolin tim ne qiell
dhe kur zbret ai ne toke meme
Nje cope qiell ai mua me sjell.


Më Shumë Këngë Nga Petrit Dobjani:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet