Më mbaj mend (për 1 muaj)

Petrit Lulo - Gjirokastra Ime  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  45

Këngë e albumit:

"Zoge E Libohoves"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00Gjirokastra ime fjala mjalt e kenges ku
dhe guri flet o moj me gjuhen e zemres
me gjuhen e zemres me gjuhen e xhanit gjirokastra ime moj kurore vatanit

REF.
( nuk ka shqiperia as bota e tere o pik e floririt mbi malin e gjere
sot me zerin tim mblidhen mijera zera po the gjirokastra i ke then te tera.

kurore vatanit lare me flori
zoti vet e gdhendi moj kete mrekulli
qe te jesh e para zoti vet te zgjodhi
dhe nje mal me hyje moj per mbi ball ta hodhi

(ref( nuk ka shqiperia as bota e tere o pik e floririt mbi malin e gjere
sot me zerin tim mblidhen mijera zera po the gjirokastra i ke then te tera.

ne rruget e tua gdhendure me gure kendova
qe foshnje moj sa u bera burre
drite kam ne zemer
drite kam tek syri ti per mua nena moj un per ty jam biri

(ref( nuk ka shqiperia as bota e tere o pik e floririt mbi malin e gjere sot me zerin tim mblidhen mijera zera po the gjirokastra i ke then te tera.


Ky tekst u dërgua nga Ditlind
Më Shumë Këngë Nga Petrit Lulo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet