Më mbaj mend (për 1 muaj)


Petrit Lulo - Urom Baba Urome

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Urom Baba Urome".
3. Video është e këngës "Urom Baba Urome", por nuk këndohet nga Petrit Lulo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Petrit Lulo - Urom Baba Urome  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  7

Këngë e albumit:

"Petrit Lulo"

Këngë e albumit:

"Zoge E Libohoves"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00Urom baba urom ,
urome nene urome.
Kenga valle pse pushon brenda,
po ndahet vajza nga nena.
Pikojne lotet mbi qerpike,
prit moj nene dhe nje çik.
Nena koken lart e mbane,
pastaj kenges ja ka marre.
Te rrita te bera kaqe,
tani vajze udha e mbare.

(REFRENI)

Udhe mbare e lumtur qofshe,
goja mjalt te burofte.
Ta mbushesh ate shtepi,
plot me lule e femij.
Fshi lotet e mos qaj,
koha juaj seshte per vaje.
Djali qe vjen me taksi,
eshte ai qe zgjodhe ti.

Krushqit udhen e kane marre,
zemre nuses dallge dallge.
Sa e pa djalin ne krah,
loti mbi qerpik ju tha.
Me malle koken pas e kthen,
shikon lule,zogje e peme.
Fjale nenes pas i vjen,
si nje kenge nje refren.

REFRENI.......


Ky tekst u dërgua nga Eros Shabani
Më Shumë Këngë Nga Petrit Lulo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet