Më mbaj mend (për 1 muaj)


Petrit Lulo - Syri Me Shtate Drita

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Syri Me Shtate Drita".
3. Video është e këngës "Syri Me Shtate Drita", por nuk këndohet nga Petrit Lulo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Petrit Lulo - Syri Me Shtate Drita  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Per Ju Do Kendoje Gjithe Jeten"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2007

2007-11-30T23:00:00+00:00Syri me shtate drita , malit vetetinte
shkelte kemb e saj zalli tringellinte,
guret celen lule , lulet dallandyshe
shkelte kemb e saj , s'kish si ndodhte ndryshe.

Thashe se do me fliste ndaj dola e prita
po se me verboi syri me shtate drita
prita mos me thoshte erdha bandill erdha
po shkoj e s'me foli ,iku jelekverdha.

Qengjat ngriten koken , permbi hije bari
pa ndezur ne buze , me mbeti cigari
desha qe ti jepja lule e gajtane
pastaj vec ti thosha pse s'me flet moj xhane.

Thashe se do me fliste , ndaj dola e prita ,
po se me verboi syri me shtate drita,
prita mos me thoshte erdha bandill erdha
po shkoj e s'me foli iku jelekverdha. (2x)

Thashe se do me fliste ndaj dola e prita
por se me verboi syri me shtate drita
prita mos me thoshte erdha bandill erdha
po shkoj e s'me foli iku jelekverdha.(2x)


Më Shumë Këngë Nga Petrit Lulo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet