Pier Noshi
Pier Noshi
Pier Noshi
  • Vendlindja:
  • Tirane Shqipëri
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Pier Noshi është këngëtar i njohur. Pieri luan ne kitare dhe ka qene instrumentist i disa grupeve muzikore me te cilat eshte prezantuar ne disa edicione te Top Fest. Pier Noshi ka kryer per kitare ne Akademine e Arteve. Muzika qe Pier Noshi luan eshte blues dhe funky. Ai performon live shpesh ne lokale te ndryshme.

Në Maj 2007, Pier Noshi merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Tani Të Kam Harruar".

Në Maj 2008, Pier Noshi merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Ndryshe".

Në Maj 2009, Pjer Noshi merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Enderro Nje Dite Me Te Mire".

Në Maj 2012, Pier Noshi & Edison Bregu marrin pjesë në Top Fest 9 me këngën "Ne Boten Time". Pier Noshi dhe Edison Bregu flasin per sinqeritetin shpirteror, per lirine e te menduarit, per lirine e te dashuruarit. Ata jane njohur sebashku ne veren e vitit 2011 teksa Edisoni kerkonte nje bande per te luajtur live. Formuan nje grup sebashku, filluan te performojne muzike live. Me pas eksperimentuan ne studio sa I perket muzikes rock dhe nje stili te ri kontemporan. Si rezultat I ketyre eksperimentimeve, prezantohet edhe kenga e tyre ne edicionin e nente te Top Fest: “Ne boten time”.

Në Maj 2014, Pier Noshi merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Rock N'roll Mi Zogu".

Në Mars 2014, Pier Noshi merr pjesë në Kenga Ime 2014 me këngën "A Vjen Për Mu Pranvera".

Në Mars 2014, Pier Noshi merr pjesë në Kenga Ime 2014 me këngën "Lekë, Lekë".

Më datë 10 Shkurt 2019, Pier Noshi publikon videoklipin "Ender". Muzika e këngës u punua nga Pier Noshi & Dj Tr3ndy, ndërsa teksti u shkrua nga Pier Noshi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 1