Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pink - Gone To California Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Goin' to california,
to live in the summer sun
the streets are made of silver
I'm like a rabbit on the run
Philadelphia freedom
well, it's not like you have heard
the city of brotherly love is full of pain and hurt
goin' to california
to find my pot of gold

corruption on every corner
hustlers selling sweets
baby is home crying
while her momma's on the street
everybody's dying
have you heard the news today?
a woman in north philly is mourning
the bullet took another son away
i'm goin' to california
I'm going far, far away

I'm going to california; yes
to resurrect my soul
the sun is always shining
or at least that's what I'm told
going to california
there's a better life for me
goin' to california
I'll write and tell you what i see
goin' to california
somebody say a prayer for meNuk kemi video për këtë këngë.


Pink
Publikimi: 01/01/2007


Pink - Gone To California
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gone To California".
3. Video është e këngës "Gone To California", por nuk këndohet nga Pink.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Pink:


Komente 0