Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Polifonia Labe - Kenge Per Nene Terezen


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

14/07/2012

2012-07-14T16:52:52


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kenge Per Nene Terezen" kënduar nga Polifonia Labe.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Ansambli Vokal I Gjirokastres. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

O moj Nen`e madhe
gjithmon te kujtojme
na je gjend ne halle
ndaj s`po te harrojme

Ne zemrat njerzore
Ti gjithmone do jesh
sepse je hyjnore
te kemi peshqesh.

Nga i madhi Zot
Ti sec` u dergove
ndaj te themi sot
jeten na dhurove.

Ate ta jetojme
ashtu sic` na vjen
se do ta kuptojme
qe vehtveten gjen.Më Shumë Këngë Nga Polifonia Labe:

Më Shumë...