Më mbaj mend (për 1 muaj)

Poni - Hop Hop Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  20

Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Hop Hop" kënduar nga Poni.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 5 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
5

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Tarkan. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Hep ayni hikaye
Ayni tas ayni hamam, nafile!
Hep ayni sonu mechul vaatler
Al birini vur ötekine
Sanki alnimizin orta yerine
Enayi yaziyor
Bi de gözümüzün icine baka baka
Pusu kuruyorlar bize

Hop hop!
Bol keseden atip tutma
Vidi vidi edip asabimi bozma
Hadi hadi pasa pasa kabul et
Hadi sabrimi tasirma
Hop hop!
Delip gecip kalbimizi
Bi kalemde saatiniz cümlemizi
Hani hani hepimiz birimiz
Birimiz hepimiz, hepimiz icindi

Sen o cicili bicili yalanlarini
Gel de külahima anlat
Demode bu numaralar, yemezler
Adimini denk at
Hani anca beraber
Kanca beraber idik
Unuttun bak!
Bir elin yagda bir elin balda
Bu ne saltanat

Civi gibi civi gibi olmak lazim
Bu deli gidise kafa tutmak lazim

Dünyada mi tersine dönüyor
Yoksa ben miyim bu basi dönen?
Kulu kula kul etmis
Bizi aldatmis bu düzen
Elini veren kolunu kaptiriyor
Uyanik olmali bu zamanda
Huyuna suyuna gitmeyip
Meydan okumali alayina

Her yazilana cizilene
Tav olup inanma
Her söylenene, Her anlatilana
Sakin ola kanma
Yolundan dönme
Sen seytana uyup da ipin
Ucunu kacirma
Kolla kalbini kendini bozma

Hakkimizin hesabini soralim hadi
"bir" olup da direnleim gel
Haykiralim isyanimizi hadi
Hadi hep beraber!

Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2013
Muzika: Edi Balili
Teksti: Poni
Orkestrimi: Edi BaliliMë Shumë Këngë Nga Poni:


Komente mbi këtë këngëPoni - Hop Hop
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hop Hop".
3. Video është e këngës "Hop Hop", por nuk këndohet nga Poni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.