Më mbaj mend (për 1 muaj)

Poni - Më Fal Nënë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Qaj moj nene, qaj me lot
biri jot po vjen sot.
Ky kurbeti sec me treti
lotet e mija si deti.

Me qan shpirti lot nga malli,
ika ne kurbet nga halli.
Xhepat plot e shpirti bosh,
po ku ka si evlati jot.

I puth ato duar qe ika falme,
nuk ka oqen qe ne na ndane.
I puth ata sy te lutem falme,
ne krahet e tua mbame.

Ref
Qaj moj nene, qaj me lot
biri jot po vjen sot.
Ky kurbeti sec me treti,
lotet e mija si deti.

Biri i nenes sa do rrish
rri dhe pake, rri dhe pake.
Se nena nuk duron dot
eshte plake, eshte plake.

Ref
Qaj moj nene, qaj me lot
biri jot po vjen sot.
Ky kurbeti sec me treti,
lotet e mija si deti.
Poni
Renditja: Top 200
Publikimi: 28/08/2023
Muzika: Petro Xhori
Teksti: Petro Xhori & Poni
Orkestrimi: Xhumill (Xhulio Milloshi)
Video Produksioni: Chill Pro
Klarinete: Alban Berati & Lorec Cuni
Kitare Arian Gjici
Violine: Eraldo FetoPoni - Më Fal Nënë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Më Fal Nënë".
3. Video është e këngës "Më Fal Nënë", por nuk këndohet nga Poni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Poni:


Komente 0