A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Kenge Per Rrapo Hekalin

Hajde, mor Rrapo Hekali,
Kur therret sa tundet mali.
Hajde, mor Rrapo o lule,
Lum si ti, bilbil qe zure,
nje pasha me shtate tuje.
Topi bam e ti po tutje,
plumbat te binin mbi supe
as u trembe, as u tute,
se Hodo Nivica shkoi,
kofshen derrit ia derrmoi,
ngriti flamurin te kroi.
Pse, lufton o derezi?
As per mua, as per ti
po per gjithe Shqiperi!

- poezi nga Populli


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  157

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019