A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Pranvera Bytyqi & Xhavit Lezi - Ndarja


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

07/11/2018

2018-11-07T19:46:49

See Also

Xhavit Lezi

Music & Lyrics:

Kreshnik Avdiu

Arrangement:

Ardian KastratiSorry, this song lyrics is not yet available "Ndarja" sung by Pranvera Bytyqi & Xhavit Lezi.
Your help will be much appreciated, if you may add the lyrics to "Ndarja".
The music video from Pranvera Bytyqi & Xhavit Lezi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Fighto - Ndarja

Fighto:
Zemra jem po vun per tonen qe po qeshi
M'nyra qysh kem kalu u dahst me hetu per jet
Gjdo megjes ne gjum bashk te pa djellin tu dal
Ne faqe zemrat tona qysh jena me fmin ton te par
Ti e din per ty prej meje gjithshka premtohet
Gjdo moment qe kum pas me ty ton jeten me kujtohet
Per here te pare kur m'ke than "t'du" s'harrohet
Kum ni qe dashnija veq ni here perjetohet
Koha ec (ec), e kthim nuk ka (ka)
Zemra t'lyp syt dojn me te pa
Per ni jet qe kom dahst me pas e nuk e kom ma
Per ni gabim na jena nda

Ref 2x:
Po ta die sa shum te dua
Do te rije veq me mua
Dua te ndjej buzet e tua
Fjalet qe vetem ti mi thua

Fighto:
Nuk po muj ma mi ni fjalt qe po folen
Sidomos prej njerzve qe neve na njohin
Boll boll u ba
Po ? na shohin
E kum pas veq njo syt e tu me njohin
Kjo let met kujtimi ma i mir per ty
Nuk um knaq kurgja edhe nese dal me dy
Ate kujtohet sa surprizen une e kom ba per ty
Dush mem fal nese naj here zemren ta kom thy
Koha ec (ec)
E kthim nuk ka (ka)
Zemra te lyp
Syt dojn me te pa
Per ni jet qe kom dahst me pas e nuk e kom ma
por ni gabim na jena nda

Ref 3x:
Po ta die sa shum te dua
Do te rije veq me mua
Dua ti ndjej buzet e tua
Fjalet qe vetem ti mi thua

Albatrit Muqiqi - Ndarja

Pa dëshirën tem largohu të thashë
Prej zemres së plastë une sonte të lashë.

Ndarja më helmoi gjakun ma ka marrë(2x)
Dhimbja po jetohet për herën e parë.

Ah kjo jetë e nemun për mua ish kon
Dashurinë e jetës e shkela me kamë
Ah kjo jetë e nemun dritë spo muj me pa
Mëkatet e mia tash jam tu i la.

Pa deshirën tem u ndava me ty
Inatin që e pata e shfryva në ty.

Ndarja më helmoi gjakun ma ka marrë(2x)
Dhimbja po jetohet për herën e parë.

Ah kjo jetë e nemun për mua ish kon
Dashurinë e jetës e shkela me kamë
Ah kjo jetë e nemun dritë spo muj me pa
Mëkatet e mia tash jam tu i la.

Aida Doçi - Ndarja

Mes nesh dimër
Që ftohë gjithqka, nga pak
Ndarjen unë e ti e kemi në prag
Jo që nuk kam..
Besë në mashkuj aspak, por..
Ti me veprat tua më jep shkak

Reff:
Nuk mjafton një unazë..
As një lule në jorgan,
Kur në mbrëmje, jo unë por ajo,
Të ka pranë
S`më duhet një unazë..
Sonte në gisht ta mbaj,
Kur e ndjej unë tek tii..
Aromën e saj

Mes nesh dimër..Që nuk të ngrin ty
Qdo njeri e sheh jetën..Me tjetër sy
Jo që nuk kam..
Besë ne mashkuj aspak
Por ti me veprat tua me jep shkak

Reff: 3x
Nuk mjafton një unazë..
As një lule në jorgan,
Kur në mbrëmje, jo unë por ajo,
Të ka pranë
S`më duhet një unazë..
Sonte në gisht ta mbaj,
Kur e ndjej unë tek tii..
Aromën e saj
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019