Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Vëllain dhe Motrën

Motra, Gezimi Im

Lulja hapet çdo mëngjes,
Hap syrin pa përtesë,
Edhe ajo rritet e zhvillohet,
Më në fund vdes e largohet!

Edhe lulja ka një gjini,
Është femër një mrekulli,
Lulja ndonjëherë thirret si:ajo,
Është femër e mbretëreshë po ore po!

Edhe ajo ty të don,
Të jep frymë me dashuri,
Pra,nuk bëni pa njëri tjetrin,
Kjo e vërtetë se jo mahi!

- poezi nga Premton Kryeziu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  30

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet